2447/273
Han Ruozhou, after
Kinesisk billede med kat, der ligger på lur for en sommerfugl. Gouache på silke. Efter Han Ruozhou. 19. årh. Lysmål 106×39 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Øverste tredjedel med flere brud på silke.
Vurdering