2447/​273

Han Ruozhou, after

Kinesisk billede med kat, der ligger på lur for en sommerfugl. Gouache på silke. Efter Han Ruozhou. 19. årh. Lysmål 106×39 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Øverste tredjedel med flere brud på silke.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

12 bud

295626 3.400 DKK
1168269 (Autobud) 3.200 DKK
295626 3.000 DKK
1168269 (Autobud) 2.800 DKK
295626 2.700 DKK
1168269 (Autobud) 2.600 DKK
295626 2.500 DKK
1168269 (Autobud) 2.400 DKK
295626 2.300 DKK
1168269 2.200 DKK
1069956 2.100 DKK
295626 2.000 DKK