2439/835
Italiensk design
“Scavo”. Bordlampe af sandblæst glas i form af konkylie. Udført hos Murano. 1930–40'erne. H. 24. L. 50.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelt mindre kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud