2439/835
Italiensk design
“Scavo”. Bordlampe af sandblæst glas i form af konkylie. Udført hos Murano. 1930–40'erne. H. 24. L. 50.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelt mindre kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering