2131/159
Samling på otte serveringsdele af sølv. Danmark, 20. årh.s begyndelse. Vægt i alt ca. 430 g. (8)
Bestående af: 2 sauceskeer, større serveringsske, 4 mindre serveringsskeer samt lagkagespade.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Dele graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud