2440/683
Torvald Westergaard (f. Hillerslev ved Thisted 1901, d. 1988)
Siddende dreng. Sign. T.W. 1940–43. Broget marmor. H. 47. L. 53. D. 29.
Små kantafslag; større stykke ved ene forreste hjørne mangler.
Vurdering
846177 | ||
66840 | ||
846177 |