12014/​108 Skotsk standur i kasse af mahogni, urskive af hvidmalet med time, dato- og sekundangivelse. Sign. David Whye Edinburgh, 19. årh.s begyndelse. H. 215.

Be­skriv­el­se

Skotsk standur i kasse af mahogni, urskive af hvidmalet med time, dato- og sekundangivelse. Sign. David Whye Edinburgh, 19. årh.s begyndelse. H. 215. B. 44.

Sælger oplyser

Fremstår med alm. alders- og brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag