12014/108
Skotsk standur i kasse af mahogni, urskive af hvidmalet med time, dato- og sekundangivelse. Sign. David Whye Edinburgh, 19. årh.s begyndelse. H. 215. B. 44.
Fremstår med alm. alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag