2424/​603

Gino Sarfatti (f. Venedig 1912, d. Gravedona 1984)

Lysekrone af forkromet stål med 30 blus. Model 2097/30. Formgivet 1958. Udført hos Flos. H. 72. Diam. 90.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 11. juni 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK