1822/553
Købehavns Møbelsnedkeri
Spisebord af massiv eg med top af røget eg. Let skråtstillede ben. Udført og stemplet hos Købehavns Møbelsnedkeri, 2011. H. 73. L. 230. B. 90.
Pæn stand med let brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag