899/​727

Orientalsk tæppe i klassisk Persisk Tabriz design. Gentagelsesmønster med forbundne rosetter, palmetter og bladværk. 21. årh. 415×302.

Dette emne handles i fuldmoms

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper, sølv, porcelæn og glas, 4. december 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK