Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944)
Skitse til glasrelief. Danfoss, Næstved. Usign. Akvarel på papir. Bladstørrelse Ca. 48×66. Uindrammet.
Papiret er gulnet en smule. Håndteringsmærker. Venstre side med taperester på bagsiden.
989900 | ||
830118 | ||
968694 |