896/553
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Mennesker på Museum”. Sign. Heerup 1960 med titel på bagsiden. Olie på masonit. 76×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag