12005/121
Svensk bombéformet kommode af rosentræ rombeformet parketteri, greb og beslag af bronze. Plade af gråbroget marmor. Rokoko form, 20. årh. H. 79. B. 72. D. 50.
Enkelte ridser og mærker. Finérskader.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag