12005/​121

Svensk bombéformet kommode af rosentræ rombeformet parketteri, greb og beslag af bronze. Plade af gråbroget marmor. Rokoko form, 20. årh. H. 79. B. 72. D. 50.

Enkelte ridser og mærker. Finérskader.

Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag