2006/​408

Fransk vase af hvid opalineglas med to svungne hanke, dekoreret i lyserødt og guld blomster. 19. årh. H. 32.

Sprængninger på fod. Slitage på guld.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK