2045/44
Nordtysk almueskab af ådremalet træ, front med to fyldningslåger, affasede hjørner. 19. årh.s midte. H. 188. B. 153. D. 51.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag