2009/187
Art nouveau vase af sølv, bægerformet, drevet med tidselblade og blomster. Københavns bymærke 1908. H. 23 cm. Samt opsats drevet med æggestavfriser og design. København 1914. H. 15 cm. Vægt i alt 722 g. (2)
Mindre buler, ridser og mærker. Vase med gravering i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
44 bud