1436/​1689

Fransk kaminur af porcelæn, rigt udsmykket og dekoreret, skive af hvid emalje. 19. årh.s. slutning. H. 36. B. 30. D. 16.

Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.

Varia, 4. september 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK