1436/1689
Fransk kaminur af porcelæn, rigt udsmykket og dekoreret, skive af hvid emalje. 19. årh.s. slutning. H. 36. B. 30. D. 16.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag