2144/51
Kinesisk vase af porcelæn, balusterformet, dekoreret med rødlig flambé glasur, senere forgyldt montering. Qing, 18.-19. årh. H. 48 cm.
Hals nedkortet. Afslag langs fodrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud