2447/614
Dansk møbeldesign
Tre arvivskabe af eg med dobbelte jalousilåger. 1940'erne. Hver H. 228. B. 60. D. 39. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Til indbygning med blindsider. På ydersiderne påmonteret krydsfinerplade.
Vurdering