1340/527
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Rund skål af drejet teak. Stemplet i bunden Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 14,5. Diam. 24.
God stand. Enkelte mindre overfladeridser.
Moderne kunst og design, 1. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud