2031/821
Dansk møbeldesign
Lænestol og serveringsvogn af bambus. Hynder i sæde og ryg betrukket med blomstret stof. Bord med glasplade på top samt underliggende hylde. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, tørhed og ujævn falmet. En bambusgren knækket på ene armlæn. Hjul på bord med rust of mørnet gummi på hjul. Mindre fletdefekter.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag