2017/64
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
Kvinde der læser avisen og drikker kaffe. Sign. S. Vermehren. Olie på lærred. 37×31.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. april 2020
Vurdering
Hammerslag