2049/188
Nordahl Grove (f. København 1822, d. sst. 1885)
Landskab med et husmandssted ved en snoet vej. Sign. Nordahl Grove 58. Olie på lærred. 26×37.
Lærredet er dubleret. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag