2139/896
Dansk møbeldesign
Rektangulært sofabord af teak med spaltede ben, underliggende hylde med sjeneflet. 1960'erne. H. 50. L. 154. B. 54.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud