2022/239
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934)
Parti fra Bjørnemose ved Svendborg. Sign. E. Wennerwald 1900. Olie på lærred. 59×79.
Enkelte mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
35 bud