1509/749
Achille Castiglioni (f. Milano 1918, d. sst. 2002)
“Arco”. Gulvlampe med fod af marmor, buet arm af forkromet metal med udtræksfunktion. Udført hos Flos. H. 240.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker, mindre pletter samt let smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud