2048/166
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en overrabinerfrue fra Frankfurt. Usigneret. Olie på lærred. 56×44.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre retoucheringer, krakeleringer og overfladeridser. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag