2431/576
Torben Jørgensen (f. 1945)
Kugleformet objekt af klart glas, indlagt med formation af blåt glas og luftbobler. Sign. Torben Jørgensen HG 96, 720P. Udført hos Holmegaard. Unik. H. 15. Diam. 15.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Vurdering
Hammerslag