2438/​71

Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde i renaissance dragt, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s midte. H. 49. B. 38. D. 14.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger. En urviser mangler. der er revner i skiven.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?