2014/308
Peter Kornbeck (f. København 1837, d. sst. 1894)
Italiensk kirkeinteriør, antagelig fra San Zeno-kirken i Verona. Sign. P. Kornbeck, 1871. Olie på plade. 31×43.
Enkelte afskalninger. Retoucheringer. Signatur delvist afskallet og med retouchering.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag