2143/969
Albert Naur (f. København 1889, d. Hellerup 1973)
Opstilling med markblomster i glasvase. Sign. Naur 24/8–48. Olie på lærred. 25×25.
Mindre område med enkelte krakeleringer. I forgyldt profileret ramme fra L. Frese og Sønner, København.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag