1921/80
Ubekendt maler, 19. årh.
“Lundbladska graven. Fredsberg.” Usigneret. Betegnet på bagsiden Lundbladska graven. Fredsberg. Bly og vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 210×240 mm.
Enkelte mindre afskalninger og en minimal overfladeridse. Monteret i passepartout og ramme uden glas.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag