Foto endnu ikke klar
893/573
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Aganakker. Sign. Jorn 1950. Akvarel på papir. Lysmål 45×58.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag