760/1103
Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)
En bondefamilie på vej hjem fra marken. Sign. Poul Steffensen 1912. Olie på lærred. 74×143.
Udsøgte malerier, 11. september 2006
Vurdering
Hammerslag