2022/​102

Termometer af messing i form af paraply med løvehoved, temperatur i fahrenheit og reaumur. 20. årh.s begyndelse. H. 35.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag