2022/102
Termometer af messing i form af paraply med løvehoved, temperatur i fahrenheit og reaumur. 20. årh.s begyndelse. H. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag