Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med sejlskibe ud for en kyst. Sign. Chr. M. Olie på lærred. 26×42.
Lærred bør strammes let op. Enkelte nålehuller langs kant. Behov for let overfladerensning. Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
29 bud