2205/704
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Cirkulær skål af let hamret sterlingsølv. Georg Jensen 192–1932. Dessin 518. Vægt 175 g. H. 6,3. Diam. 16,7.
Nogle ridser og mærker. Buler fra ydersiden. Mangler glasindsats.
Moderne kunst og design, 1. februar 2022
Vurdering
Hammerslag
27 bud