1850/​8676

Ramme af forgyldt træ med senere hvid bemaling. Louis XVI-form, 20. årh.s begyndelse. Indre mål 50×16. Ydre mål 69×55,5. Isat plakattryk bag glas.

Proveniens: Christian X og Dronning Alexandrine af Danmark; sønnen Arveprins Knud af Danmark; datteren Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).

Minimale ridser og revner.

H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK