Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Liljer & Roser”, 2005. Usign. Olie på aluminium. 80×60.
Udstillet: “Art Copenhagen”, Forum, København 2005. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020