1436/1071
Kamé smykkesamling bestående af vedhæng med kæder samt ring af 14 kt. guld samt vedhæng med kæde af forgyldt sølv. L. ca. 59 og 50 cm. Vedhæng L. ca. 6,2×4,6 cm. og 3,6×2,7 cm. Str. 55,5. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. september 2014
Vurdering
Hammerslag