917/570
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
En sommerdag i landsbyen med en lille pige og en ældre kvinde. Sign. H.A. Brendekilde. Olie på lærred. 32×43.
Malerier og tegninger, 6. december 2023
Vurdering
Hammerslag