2435/144
Kinesisk famille rose vase af porcelæn, dekoreret i farver med blomster og klippestykke. Monteret som bordlampe med stand af træ. Qing, 18.-19. årh. H. ekskl. montering 40.
Nedkortet. Hårrevne ved hals. Afskalninger på soklen. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering