2044/160
Delft bukkelfad af fajance, dekoreret i blåt med figurer i landskab. Holland, 18. årh. Diam. 36 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revne. Glasurmangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag