2015/756
Larissa Sansour (f. Jerusalem 1973)
“Palestinaut” 2009. Sign. Larissa. Skulptur af vinyl med bevægelige arme samt hoved. Edition af 500. H. 29.
Enkelte mindre ridser, mærker samt pletter.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag