2139/56
Et par lampeborde af massiv mahogni, plader med kehlet kant, drejede stammer afsluttet på tre-pas fod. Udgået og mærket fra Lars Møller, København. 20. årh.s midte. H. 57. Diam. 45. (2)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag