905/​1071

Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)

Håndvævet tæppe af uld med geometrisk mønster i beige nuancer udført i relief halvflossa teknik. Sign. AGS. Udført anden halvdel af 20. årh., Sverige. L. 252. B. 169.

Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 9. december 2021

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK