1703/​1599

Samovar af messing, vase-formet korpus opsat på firsidet fodstykke, hanke og knopper af træ. 20. årh.s begyndelse. H. 57.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og buler. Samling ved bund let løs.

Varia, 19. januar 2017

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag