1708/20
Par hjørnestole med dybthæftet sort skind, stel af kanneleret og sortmalet træ. 20. årh. (2)
Brugsslitage. Skind med stærkt slid og flere huller.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag