2124/279
Johan Baptist Homann, m. fl., 18. årh.
Et album med ca. tyve landkort. Håndkolorede kobberstik. Bladstørrelse hver ca. 47×55.
Foldede, gulnede, beskåret og med papirtab. Monteret på papir. Eftersyn tilrådes.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud